Kaunas takes Dubai

No Comments

 

Kelionė į Dubajų buvo pirmoji pažintinė kelionė su vaikais. Ačiū Tadui, kad išsikraustė už jūrų marių ir suteikė mums progą aplankyti jį ir saulėtąjį Dubajų 🙂 Kadangi mūsų vaikai yra pakankamai maži (4 ir 5 metai), bet greiti, galvojom kaip jie atlaikys atostogas, kurių metu nebus baseino, bet bus daug vaikščiojimo. Pasirodo jie jau pakankamai suaugę tokioms kelionėms, ir šįkart galėjom išpildyti jų svajonę – nemiegoti pietų miego 😀 Kaip vėliau paaiškėjo, netoks jau ir blogis tas pietų miegas, bet kai niekas neliepia miegoti – galima pamiegoti tiesiog mašinoje, važiuojant iš tašo A į tašką B 🙂 Pasirodo „Aš tai jau tikrai nemiegosiu“ ir miegą padėjus galvą man ant kelių skiria vos 10-30s 😀 Aišku pavargom mes, pavargo vaikai, buvo ir nemažai triukšmo (oi kiek ašarų buvo pralieta pvz. dėl išsikrovusios plančetės :D), bet visumoje kelionė labai patiko, pamatėm ką norėjom pamatyti. O dabar trumpai apie kelionę, ką pamatėm ir ką kitiems rekomenduoju pamatyti.

Skrydis ir viešbutis

Ko labiausiai bijojom ir dėl ko ilgai atidėliojom kelionę – skrydis su persėdimu. Šito „challenge“ pavyko išvengti pamačius Novaturo keliones su tiesioginiu skrydžiu. Į Dubajų skrydis truko 5h 15m, grįžimas – 6h. Tikrai pakenčiamas laikas. Atskridę tikėjomės rasti didžiulį oro uostą, o iš tikrųjų nusileidome į kažką panašaus kaip Vilniaus oro uostas. Vėliau gidė paaiškino, jog atskridom ne į pagrindinį, o į Al Maktumo oro uostą. Apsistojom First Central Hotel viešbutyje. Kambariai gan tvarkingi, ėmėm family tipo numerį su dviem kambariais ir mini virtuve (kuria taip ir nepasinaudojom). Viešbučiui priekaištų nėra, tik pirmą rytą išgąsdino eilė prie pusryčių restorane iki pat lifto, bet kitomis dienomis eilių jau beveik nebuvo.

Vaizdas iš 19 aukšto

Vaizdas iš 19 aukšto

Pirmadienis

The Dubai Frame

dubaiframe

150 metrų aukščio auksinis fotografijos rėmelis

dubaiframe_po_kojomis

Puiki proga pasitikrinti ar bijai aukščio, stovint ant stiklo 150m aukštyje

dubaiframe_view

Fotografuoti buvo leidžiama tik viršuje, bet didelį įspūdį paliko ekspozicija apačioje. Prieš pakylant aukštyn – senojo Dubajaus ekspozicija, nusileidus – 5 min filmas apie ateities Dubajaus viziją, tik tiek, kad tas filmas rodomas ne priešais, o aplink tave, tad reikia dairytis, norint pamatyti viską.

Dubai mall

Didžiausias prekybos centras šalia aukščiausio pasaulio pastato 🙂 Teko gerokai paieškoti net vietos, kurioje galima pasigauti taxi 🙂

Ką verta pamatyti - tai Dubajiškas Megos akvariumas :)

Ką verta pamatyti – tai Dubajiškas Megos akvariumas 🙂

Žuvys tiesa ten šiek tiek didesnės

Žuvys tiesa ten šiek tiek didesnės

Viena iš Dubajaus pažibų - aukščiausias pasaulio pastatas

Viena iš Dubajaus pažibų – aukščiausias pasaulio pastatas

Pietūs lauke, mėgaujantis vaizdu

Pietūs lauke, mėgaujantis vaizdu

Na ir vakarinis pasivaikščiojimas Marina walk takais

marina_walk

Antradienis

Dubai Miracle Garden

Įspūdingi sodai, ypač žinant, kiek darbo reikia norint tokius sodus išlaikyti dykumoje

miracle_garden2

Lėktuvas apaugęs gėlėmis

miracle_garden

Dalis parko

Dubai Butterfly Garden

Visai šalia gėlių sodo – proga pasivaikščioti tarp drugelių

dubai_butterfly_garden

Iš įėjimo galima atspėti ką ten rasim

Pozuotojas

Pozuotojas

dubai_butterfly_garden_2

Nelegalas, norintis pasprukti

Senasis Dubajus ir persikėlimas per upę senoviniu taxi į turgų

senasis_dubajus

Senojo Dubajaus krantas su priparkuotais taxi

gryzimas_is_turgaus

Grįžimas su taxi atgal

Persikėlimas per upę – 1 Dirhamas (~25 centus). Galima nuvažiuoti ir tiltu, bet tikrai daug didesnė atrakcija plaukti šitomis mažomis valtelėmis. Turgus – tikrasis turistinis objektas, kur iš visų pusių girdėti „Kašmir, Rolex“ ir t.t. Šalia tradicinių šaukinių dar girdėjom kreipinį ir „Harry Potter“ – turbūt nesunku atspėti, kam šis šaukinys buvo adresuotas.

Burj Khalifa

Pasikelti greičiausiu pasaulyje liftu (į 124 aukštą pakilimas trunka lygiai 1 minutę) į patį aukščiausią pastatą – turbūt punktas, kurį turi būtinai padaryti kiekvienas atvykęs į Dubajų. Mes kėlėmės vakare, buvo puiki proga pamatyti netik naktinį Dubajų, bet ir šokančius fontanus iš viršaus.

naktinis_dubajus

Naktinis Dubajus

sokantys_fontanai

Šokantys fontanai pagal James Bond filmo garso takelį

burj_khalifa_sviesos

Burj Khalifa šviesų šou

miegantys_fontanai

Miegantys fontanai

Trečiadienis

Diena skirta vaikų pramogoms.

IMG World of adventure

Didžiausias pasaulyje (šitą žodį Dubajuje tenka naudoti dažnai) temizuotas (pagal tokius filmus kaip žmogus voras, jūros periodo parkas ir t.t.) atrakcionų parkas po stogu. Susimoki už įėjimą ir gali visą dieną praleisti vaikščiodamas po karuseles, amerikietiškus kalnelius ir t.t. Mes ten išbuvo 5 ar 6 valandas, visko nespėjom aplankyti. Daliai atrakcionų mūsų pypliai dar permaži, bet ir jiems ten buvo ką veikti.

Įdomi patirtis gaunasi, kai eini į atrakcionus, pilnai nežinodamas ko juose tikėtis. Štai kaip atrodė „trumpas pasivažinėjimas ratu“ iš tikrųjų

Nors mažasis vėliau sakė, kad visai norėtų pakartot 🙂 Klausimas ar tėvai norėtų 😀

Piktas riaumojantis dinozauras su batareikom (kad vaikai nebijotų)

Piktas riaumojantis dinozauras su batareikom (kad vaikai nebijotų)

Milžiniškas iš vandens išnyrantis krokodilas

Milžiniškas iš vandens išnyrantis krokodilas

Jūros periodo parko gražuolis

Jūros periodo parko gražuolis

5D kinas

5D kinas

Pramogų tikrai daug, vyresniems vaikams (arba suaugusiems kurie nebijo visokių crazy atrakcionų ir amerikietiškų kalnelių) manau laiko būtų vis tiek permažai atvažiavus anksti ryte ir išvažiuojant vakare 🙂

Global Village

Visas pasaulis vienoje vietoje. Rašoma, jog prieš naftos krizę, buvo užmojai čia pastatyti net realaus dydžio Eifelio bokštą. Eifelio bokštas čia iš tikrųjų yra, bet gerokai mažesnis. Global Village galima būtų prilyginti „Urmo bazei“ – daug skirtingų paviljonų, prekiaujančių įvairiomis smulkmenomis, tik jie išskirstyti įvairiais regionais, su tų regionų žymiais objektais. Taip pat čia vyksta įvairūs pasirodymai – mums pavyko pamatyti Bolivudo šokius, kaskadininkų pasirodymus, gatvės teatrą, kai įtraukiami ir patys žiūrovai.

Įėjimas

Įėjimas

Egipto piramidės

Egipto piramidės

Bolivudo šokiai

Bolivudo šokiai

Kaskadininkų pasirodymas

Kaskadininkų pasirodymas

Ketvirtadienis

Ketvirtadienio kelionių didžioji dalis iškrito iš tvarkaraščio 🙂 Naktį buvo pakilusi temperatūra, tad dieną praleidau viešbučio lovoje atsigavinėdamas, tad įspūdingoje šeiko Zaido mečetė bei Luvras liko nepamatyti (ką gi, vadinasi bus proga grįžti)

Didingoji Zaido mečetė

Didingoji Zaido mečetė

Pasaulio laikrodis

Pasaulio laikrodis

Abu Dabio bokštai

Abu Dabio bokštai

Įėjimas į Luvrą (Abu Dabis 30 metų nusipirko teisės naudoti šį vardą ir gauti dalį Luvro kūrinių)

Įėjimas į Luvrą (Abu Dabis 30 metų nusipirko teisės naudoti šį vardą ir gauti dalį Luvro kūrinių)

Penktadienis

Ketvirtadienį pamiegam, atsigaunam, o penktadienį dalyvaujam Dubajaus maratone

Starto vaizdas gražus, ir žinoma aplinkui labai daug bėgikų

Starto vaizdas gražus, ir žinoma aplinkui labai daug bėgikų

Mintis dalyvauti bėgime kilo naujų metų išvakarėse. Jei proga dalyvauti Kauno maratone būna kiekvienais metais, tai sudalyvauti brangiausiame pasaulyje maratone (maratono nugalėtojas gauna 200,000$) tikrai gali antrą kartą ir nepasitaikyti. Tiesa tas žodis maratonas šiuo atveju tik skambiai naudojamas, kadangi bėgau tik 10km. Prabėgus 10km nežinau ar norėčiau bėgti čia pilną maratoną – vaizdai nors ir gražūs, bet per daug monotoniški.

Registracijos kaina nemaža, bet dalyvio marškinėliai patiko - mažas Dubai Marathon ženkliukas viršuje, nesijauti bėgdamas kaip reklaminis stendas :)

Registracijos kaina nemaža, bet dalyvio marškinėliai patiko – mažas Dubai Marathon ženkliukas viršuje, nesijauti bėgdamas kaip reklaminis stendas 🙂

Tai buvo pirmas bėgimas, kuriame mačiau tiek daug einančių bėgikų. Buvo tokių, kurie ėjo/bėgo ir su džinsais, bateliais. 10km bėgime dalyvavo ~13000 žmonių, trasa buvo 5km ilgio, po to reikėjo apsisukti ir grįžti kita kelio juosta. Įdomus jausmas, kai esi nubėgęs jau 7km, o matai kad į priešingą pusę bėgančių žmonių masė vis dar nemažėja. Tuo momentu mums užkliuvo, kad labai daug iš tų besivaikštančių dėvi raudonus marškinėlius su užrašu „Dubai holdings“, vėliau paaiškėjo iš kur jų tiek daug – buvo siekiamas masiškiausios įmonės rekordas ir per visas 3 distancijas (maratonas, 10km ir 4km) dalyvavo 3492 narių (panašus kiekis narių dalyvavo Kauno maratone, jei nepriskaičiuoti visų Fun Run dalyvių).

Dar vienas fun faktas – bėgikai „mižniukai“ ir Dubajuje yra bėgikai „mižniukai“ 😀 Nubėgęs buvau gal 1 km, žiūriu kur čia masė žmonių į šoną suka, ir ką jūs manot – vaizdas visiškai tas pats, kaip ir Vilniaus maratone įbėgus į Vingio parką 🙂 Aišku gal ir galima šitą suprasti, po finišo su vaikais iki tualetų ėjom gal 20 min.

1208 iš 13606 per 53 minutes - sakyčiau kaip žiemą neblogai :)

1208 iš 13606 per 53 minutes – sakyčiau kaip žiemą neblogai 🙂

Pasiplaukiojimas kateriu šalia Palmės

Kai dieną pradedi bėgdamas – vėliau galima pasimėgauti ramiu poilsiu sėdint kateryje (o vaikai žinoma tuo tarpu dar ir spėja pamiegot)

plaukimas_aplink_palme1

plaukimas_aplink_palme2

Šeštadienis

Kaip gi Dubajus be tikros dykumos? Buvome nuvykę į oazę Al Qudra lakes, kuri yra 30min kelio už miesto

al_qudra_lanscape

Dirbtinai sukurta oazė

al_qudra_desert

Dykuma

Sekmadienis

Deja, bet laikas namo 🙂 Atostogos tikrai labai patiko, blogo įrašai neperteikia visų įspūdžių kuriuos patyrėm, ir vietų kurias aplankėm. Ir aišku ačiū Tadui už vakarines ekskursijas po Dubajų ir išduotas vietas kur galima skaniai pavalgyti 🙂

Gera skristi namo

Didysis keliauninkas skrenda namo

Komentarai

Komentarai

Categories: Kelionės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.