Pokemon GO – longrun su papildyta realybe

1 Comment

Visi juos gaudo, tai kuo aš prastesnis? Kiek galima čia dykai lakstyt? 😀

O jei rimtai, tai turbūt labai ilgai šia manija nebūsiu užsikrėtęs, palakstysiu kokį mėnesį easy run’us su telefonu, arba dar trumpiau, iki pirmo nusivoliojimo žiūrint į telefoną. Šiaip nesu žaidimų fanas ir net keista, jog Pokemon go išvis apsigyveno mano telefone. Buvo maždaug taip:

  • 15min perskaičiau kaip kažkas iš vaikų atiminėja telefonus besinaudojant Pokestop’ais – praleidau šitą naujieną nurašydamas kaip dar vieną nesamonę
  • Kitą dieną kažkas ieškodamas pokemonų randa poke-lavoną – na gerai pagooglinam kas per velnias tas Pokemon go
  • Facebook newsfeede pradeda veistis pokemonai – baigiasi kantrybė ir susirandu iš kur parsisiųsti šitą stebuklą

Pats žaidimas tikrai nepasirodė kažkuo įpatingas, bet sužavėjo kaip toks paprastas dalykas, taip greitai tapo populiarus:

editpokemonvstwitter

Tam kad sukelti masinę Pokemonų psichozę, neprireikė net savaitės! Vadinamasis virsmo taškas įvyko jau antrą dieną po išleidimo ir tas mane žavi, ne pats žaidimas, o būtent šitas pasisekimas ir todėl noriu stebėti iki ko visa šitai išsirutulios netik iš šono, bet ir būnant naudotoju.

Kita vieta žavėtis (čia jau kaip programuotojui), tai sugebėjimas į savo kuriamą softą pažvelgti iš kitos pusės ir rasti naujų perspektyvų. Trumpai apie Pokemon Go atsiradimą:

2014 metais balandžio pirmą dieną google papokštavo ir google maps leido gaudyti Pokemonus. John Hanke, CEO Niantic Labs, kuri programavo Ingress žaidimą https://en.wikipedia.org/wiki/Ingress_(video_game)  nepalaikė to pokštu ir įžvelgė naują idėją. Ir štai po dviejų metų turim Pokemon GO, kur:

  • Išmesti visi sudėtingi geek’iški Ingress dalykai
  • Pridėta daug mielų pokemonų
  • Pridėta AR (papildyta realybė, kad pokemonas galėtų šokinėt ant tavo stalo)
  • Pasinaudota Ingress vartotojais ir iš jų kelis metus kurtų portalų turim Pokespot’ų žemėlapį, t.y. paruošta žaidimo aplinka iškart visame pasaulyje
  • Manau perpanaudotas ir serverių apkrovimo suvaldymas, paprastas startup po tokio populiarumo jau seniai būtų nugriuvęs

Kadangi Ingress taip ir neperpratau, tai jį laikau tokiu standartiniu programuotojų produktu, kur smagu pridėti naujų, gražių ir nenaudojamų funkcijų, o Pokemon GO jau palikta tik tai, kas patinka paprastam vartotojui.

O dabar apie pačią pokemonų medžioklę. Kadangi jau apps’as apsigyveno telefone, nusprendžiau savaitgalį ryte ne sukti ratus Kleboniškyje, o aplankyti Panemunę, pakeliui prisigaudyti visokių „gyvūnų“  ir grįžti namo apsukus gerą pusmaratonį (šįkart jis susiapvalino iki 24km).

Rezultatai:

  • Per tą atstumą Pokemonų tikrai prisigaudžiau dafiga 🙂
  • Trasa gavosi 6 km iki panemunės (intensyvi medžioklė) – 10 km Panemune (ramus bėgimas, nėra ten tų gyvių tiek daug) – 8 km nuo laisvės namo (vėl netik bėgau, bet ir intensyviai medžiojau)
  • Laikas prabėgo greitai, visgi kažkas naujo, o ir maršrutas pagal punktus koreguojasi
  • Bėgimas gavosi lengvas, avg pace didesnis kokiomis 20s-30s,  bet ir pulsas žemesnis nei įprasta tokiam bėgimui, tiesa greičio stabilaus mažoka
    pokemon_go_running
  • Buvo kokie du neblogi plytelių paspyrimai bėgant ir žiūrint į telefoną. Išsilaikiau ant kojų, bet galvoje skambėjo „per tuos savo pokemonus dar nosį nusibrozdinsi“, bet atrodo pabaigoje jau įgijau įgūdžių nežiūrėt perdaug į telefoną ir kai reikia žiūrėt po kojomis. Jau ir ranką beveik „atkaliau“ nesustojant juos gaudyt.
  • Per 2h30m telefono baterija buvo išsiurbta nuo 95% iki 2%
  • Kuo mažiau baterijos likę – tuo daugiau pokemonų aplink

Žodžiu rimtos treniruotės žaisdamas nepasidarysi (įdomiai tokiu atveju atrodytų intervalai), bet lengvai treniruotei kodėl gi ne. Reikia laukt dabar kol gale metų išeis http://www.runanempire.com/ šitas jau bus ne vaikų žaidimas o rimtas „bėgikų“ appsas.

P.S. Šįryt ryte vėl buvau medžioklėje, tai 7 ryto Kalniečių parke minimum tris gaudytojus sutikau, vadinasi atlieka visgi žaidimas vieną iš savo misijų – priverčia žmones išlysti laukan. O man pačiam antras bėgimas su telefonu rankose ir mieste nebebuvo toks smagus, atsibodo sukt ratus, vėl noriu į mišką 🙂

Komentarai

Komentarai

Categories: Apps, Bėgimas

One thought on “Pokemon GO – longrun su papildyta realybe”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.