2020 metų apžvalga

1 Comment

Nors blogas ir nėra aktyvus, bet karts nuo karto norisi čia kažką palikti. Tų progų liko nedaug – vienas kitas nubėgtas maratonas, na ir metų apžvalga žinoma. Dar galima ir metų tikslus įsivardinti, bet panašu kad jie dažniausiai neveikia, tad šitą dalį galima praleisti.

2020 metų kilometrai

Pagaliau pavyko išbėgti į aikštelę ir susigrąžinti discipliną (na gerai, bent kažką panašaus į tai), bei ištvermę. Su metų užbaigimu peržengiant 2000km ribą teko pavargti – rudeninis tingėjimas + angina nurėžė gerą kiekį kilometrų, tad gruodį rytais jau bėgai po 12km tam, kad surinkčiau trūkstamus 190km.

Ačiū ir ate Endomondo už tiek metų skaičiuotus kilometrus.

2020 metų stulpeliu tikrai didžiuojuosi

Kol nepasižiūrėjau statistikų, maniau kad su nueitais kilometrais šiais metais ne kas, nes nes nei 100, neik 50km žygių šiais metais nebuvo. Bet karantininiai pasivaikščiojimai + vaikų vežimasis į trumpesnius žygius, kol žmona eina ilguosius padėjo surinkti visai nemažai kilometrų. Vaikų atsparumui panašu ribų nėra – varomi maistu ir per pusnis dabar laisvai nueina 16km (aš tiek turbūt arti 30ties pirmą kartą turbūt nuėjau)

Žygių kilometai irgi pakankamai normaliai atrodo. Didžiąją dalį jų nuėjo ir vaikai

Maratonai

Pagaliau galiu girtis jog bėgu maratonus. Tiesa tikri maratonščikai dar su tuo pasiginytų, nes sakoma jog jei bėgi ilgiau nei 4h – tai ten tik pasivaikščiojimas maratono trasoje. Bet ir šitą ribą turėčiau peršokt, nes 2020 metai daugiau buvo ištvermės susigrąžinimui, 2021 reikės „pasilinksminti“ su daugiau intervalų greičio didinimui.

Metų pagrindinis tikslas buvo http://saulius.cebanauskai.lt/begimas/kernave-vilnius-trail-kalnu-maratonas/ – patirtis nereali, tiesa pasivaikščiojimų buvo nemažai. Kai dabar analizuoju bėgimą – tikrai galėjau ir iš tų 6h išlipti, jei tam tikrose vietose būčiau daugiau padirbėjęs su galva.

http://saulius.cebanauskai.lt/begimas/vilniaus-maratonas-2020-arba-begu-maratonus/ – visiška avantiūra. Tiesiog po Kernavės trailo kojos gan lengvai atsigavo, tad paskutinę savaitę iki bėgimo susiorganizavau registraciją. Tikslas tik vienas – finišuot kuo mažiau einant. Kojos visgi po pusės distancijos pasidarė sunkios, bet nors ir lėtai, bet užtikrintai parnešė iki finišo.

2020 paskutinės dienos avantiūra

Paskutinę metų savaitę žmona pasakė – noriu išsimaudyti šaltame vandenyje. Tai kas aš toks kad su ja ginčyčiausi. Gruodžio 31 keliamės ryte ir varom į Lampėdžių karjerą kol neatsidarė blokpostai. Buvo smagu.

Mano patirtis:

  • Termosėlį su arbata pasiimti būtina
  • Prieš varant į vandenį patartina padaryt trumpą apšilimą
  • Labiausiai sušąlo padai
  • Vandenyje kad nejausti šalčio reikia atitinkamai kvėpuot (WHM metodika, kvadratinis kvėpavimas)

Su paskutiniu punktu gavosi įdomiai – bėgu į vandenį, teisingai kvėpuoju, nešalta, ir tada tik pūūūkšt staigus nugilėjimas. Kas mane pažįsta žino jog nemoku plaukti 🙂 Teisingą kvėpavimą keičia adrenalinas, tad tenka visus teisingus kvėpavimus mest į šoną, susikaupt ir kapanotis į vietą kur vėl kojomis pasiekiu žemę 🙂 Dar vienas spyris į šikną pradėt mokytis plaukti po karantino. Gal kas galit ką rekomenduot Kaune? 🙂

Opa opa apšilimas
Pirmos maudynės paskutinę metų dieną

Komentarai

Komentarai

Categories: Bėgimas, Žygiai

One thought on “2020 metų apžvalga”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.