Apie blog’o autorių

Saulius Čebanauskas

Kas aš toks?

Turbūt nereikia daug galvoti, užtenka pasižiūrėti į blog’o adresą ir paaiškėja, jog aš esu Saulius Čebanauskas.

Kodėl atsirado šis blog’as?

Iš pavydo 🙂 Tikrai nuoširdžiai pavydžiu žmonėms mokantiems gražiai išdėstyti mintis. Paskutiniu metu perskaičius kokį nors įdomų įrašą blog’e, ar paprasčiausią facebook įrašą, vis dažniau galvoje sukirbėdavo tas „vau, ir aš taip norėčiau, gaila, kad nemoku taip rašyt“. Bet kaip išmokti kažką naujo to nedarant? Čia ir pasitarnavo mano naujas pomėgis – bėgimas. Kas užsikrečia bėgimu žino, jog apie bėgimą, ypač pradžioje, galima kalbėti daug, todėl aprašyti varžybų įspūdžius, dar neišblėsus visai euforijai kirtus finišą, pasirodė ganėtinai paprasta. Na o po keleto bandymų rašyti ryžausi įgyvendinti dar vieną slaptą svajonę – įstoti į blogerių gretas ir žinoma tapti dar geriau matomu „plačiajam internetui“, juolab, kad tikiuosi jog bloge atsiras vietos rašymui netik apie bėgimą, bet ir kitas sritis, kuriomis aš domiuosi.

Ką aš veikiu?

Šeima

Turiu gražią šeimą – žmoną ir du greitus mažus padaužas berniukus, kuriems stengiuosi būti pavyzdžiu. Kažkada ryte jau išgirdau „o kodėl tu šiandien nebėgai“, tad manau šeimų bėgime greitu laiku pasirodysime visi 🙂

Darbas

Programavimo patirtis

Jau 8 metus dirbu programuotoju, dar tiek pat metų domiuosi programavimu (čia didelis ačiū žmogui, pavertusiam programavimą žaidimu – Antanui Burkšaičiui. Dar dabar atsimenu su kokiu azartu laukdavau vis kito programavimo galvosūkio). Tikrai galiu 100% teigti, jog esu žmogus, suderinęs pomėgį su darbu.

Jei kalbėti apie technologijas, tai šiuo metu esu komforto zonoje dirbdamas su .net, WPF, Oracle, WCF. Anksčiau yra tekę dirbti ir su ASP MVC2, EF, MSSQL. Skani ta front-ender’io duona buvo, nostalgija kyla prisiminus, ką buvau išmokęs išdarinėti su jQuery, ir koks šokas iškilo sužinojus, jog javascript moka daugiau nei alert(‘labas’) 😀 Na o to-do sąraše dar kabo svajonės realiai išbandyti tokius stebuklus kaip Azure, dokumentinės duomenų bazės, Scala, HTML5.

Kam įdomios detalės – galit aplankyti linkedin profilį, kuriame visa patirtis išvardinta detaliai.

Mobile

Sritis kuri mane iki šiol žavi – mobile technologijos. Prieš 5 metus nemažai laiko praleidau vakarais kepdamas symbian’inius apps’us, teko sudalyvauti ir tuo metu ant bangos buvusiame AppCamp renginyje. Šeimoje atsiradus „mažiesiems bičiuliams“, pačių programėlių kūrimą atidėjau į šoną, bet iki šiol tai laikau viena iš perspektyvių krypčių, į kurią dar kada nors tikrai vėl „įsimesiu“. O iki to laiko tik seku naujienas apie naudojamas technologijas ir pačias programėles.

logo_rgb_127x51

Jei reikėtų pasivadinti skambiai – esi šio projekto CTO 🙂 O jei paprastai – padėjau žmonos idėjai išvysti dienos šviesą. Dabar jau galiu vadintis OpenCart elektroninės parduotuvės variklio ekspertu. Įdomi patirtis susipažįstant tiek su pačia elektronine parduotuve, tiek su ištobulėjusiais vartotojų analizės įrankiais. Patys elektroninės parduotuvės paleidimo pagrindai prašosi atskiro įrašo, ir tai manau bus mano pirmas straipsnis ne apie bėgimą 🙂

Agile ir Scrum

O kaip gi šių žodžių apibūdinant programuotoją? Patį Scrum naudojam(o tiksliau visdar mokomės ir bandom naudoti) komandoje jau turbūt ~4 metus. Jau metai kaip turiu garbės vadintis ir tos komandos scrum masteriu, kas reiškia jog programavimo mažiau – bendravimo daugiau. Kadangi esu atsakingas už komandą, patinka padėti kolegoms ieškoti sprendimų, patinka išgirsti siūlomus sprendimus. Tai puiki galimybė palaužyti galvą, praleidžiant pačią realizacijos dalį, tačiau sužinant kažką naujo ir naudingo. Kita sritis, kuri šiuo metu yra sudėtingiausia, o tuo pačiu ir įdomiausia – darbų srauto suvaldymas. Darbo specifika lemia tai, jog vieno sprinto metu yra imami kelių projektų darbai, o dar sprinto viduryje atsiranda ir kažkas „degančio“ ar kažkas „neįvertinto“. Čia ir yra įdomioji dalis – tenka suktis iš situacijos, kad visi liktų laimingi, nors ir su nevisais įvykdytais darbais. Bet kas yra sudėtinga – tas yra įdomu!

Slapta svajonė

Išduosiu, tik niekam nesakykit 🙂 Nuo tada, kai pamačiau su kokiu užsidegimu žmonės dirba prie savo idėjų AppCamp renginyje, pats užsinorėjau turėti kažką tokio. Mano idėja, startup’as vertas milijono, vis dar laukia manęs, laukia kol bus pastebėtas ir realizuotas 🙂

Sportas

Jau suėjo du metai kaip bėgioju, kadangi blog’as pilnas straipsnių apie bėgimą, čia jau nėra kur išsiplėsti, nebent norit paskaityti įžangą apie mano bėgiojimo pradžią Kaip mano gyvenime atsirado bėgimas

Dar kartą per savaitę, ryte (6:30), stengiuosi aplankyti MyHero treniruotes. Visados galvojau, kad esu individualistas, bet su MyHero ir priešakyje stovinčiu Ignu, viskas kitaip. Patinka nuoširdus išsitaškymas kompanijoje, o dar tas jų šūkis, kuris užkabina „sportas, mityba, sąmoningumas“.